Ilmutus - 07. jaanuar

Ja nii nagu me kandsime muldset kuju, nii kanname kord ka taevast kuju.

1. Korintlastele 15:49

„Muldne kuju“ oli Aadamal, kes tegi pattu, ja „taevane kuju“ on Jeesusel, kes ei teinud. Apostel Paulus kirjutab Korintose kogudusele pühitsusest ehk pühitsemise protsessist, milles kristlased muutuvad vähem Aadama ja rohkem Kristuse sarnasteks. See ei ole ihu „vaimulikustumise“ protsess vaid Jumala poolt ihu ülesäratamise protsess, ülesäratamine sellisena nagu oleksime olnud ilma patuta.
 
Kapist välja tulemine on samasugune protsess. Me oleme ikka oma ihud, kuid me oleme palju täielikumalt meie ise. Meie kehad on mingis mõttes „kirgastatud“ – nagu Paulus kirjutab – lihtsalt seetõttu, et neile ei keelata enam täiust, milleks Jumal on need kavatsenud. Me õpime, mida tähendab elu maailmas ilma kappideta.
 
Kapist väljumine võib olla nii valulik kui ka rõõmus teekond, millel me kunagi lõplikult pärale ei jõua. See nõuab teatud korra järgimist: eituse, toimetuleku ja vältimise mustrite muutmist ning äsjaleitud vastutustunde ja vastamise võime omandamist. Kapist väljumine on nagu Kristuse sarnaseks saamine.
 
Ei kapist väljumine ega Kristuse sarnaseks saamine ei tee meid täiuslikeks, kuid mõlemad pakuvad meile terviklikkust – ihu ja hinge, seksi ja vaimu, isikliku ja avaliku mina terviklikkust.
 
Kingi meile terviklikkus, millega me võime panna kokku kõlama kõik, mis me oleme; kõik, millesse me usume; kõik, mida me ütleme ja kõik, mida me teeme.
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994