Ilmutus - 04. jaanuar

Kui ma näen su taevast, su sõrmede tööd,
kuud ja tähti, mis sa oled rajanud,
siis mis on inimene, et sa temale mõtled,
ja inimesepoeg, et sa tema eest hoolitsed?
Sa tegid ta pisut alamaks Jumalast
ja ehtisid teda au ja austusega.

Psalm 8:4-6
 
Psalmist tunneb õigustatult aukartust sellise au ja austuse vastutuse ning Jumala tähelepanelikkuse ja hoolituse ees inimeste suhtes. Miks on meile usaldatud selline eriline koht universumis? Mis on meie eesmärk? Milline on meie kutsumus?
 
Me kõik, kes oleme seksuaalselt isemoodi, võime esitada sama küsimuse. Millise panuse annab maailma inimene, kes tunneb tõmmet oma soo suhtes? Millise vaatenurga võib pakkuda tema, keda köidavad mõlemad sugupooled? Ja mis on selle inimese elu eesmärk, kes tõrgub end piiritlema kindla sooga?
 
Inimese ego ja alandlikkus põimuvad selles hümnis. See, et Jumal on seadnud meid „valitsema oma kätetööd“ (8:7), tähendab vastutusrikast loodu kaaskorraldamist, kuid seda on hakatud mõistma kui domineerimist, ekspluateerimist ja kontrollimist.
 
Enamuskultuuri esindajad võivad küll eeldada võimu meie ülejäänute üle, soovides rakenda oma kontrolli, kuid selle lubamise asemel saame õpetada neile vastutustundlikku valvamist meie inimõiguste üle, justkui kaitstes looduse ohustatud liike.
 
Armastav Looja, tänan sind, et oled kujundanud minu seksuaalsuse. Näita mulle, millised annid võin seeläbi pakkuda maailmale. 
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994