Annika Laats: Meil pole õigust arvata inimesi välja osadusest Jumalaga seetõttu, et nad ei vasta meie ettekujutustele

"Kirikul on siin maailmas teha palju-palju olulisemat kui uurida, kes kellega voodisse läheb," vastas EELK Risti koguduse õpetaja Annika Laats Eesti Päevalehe küsimusele kiriku suhtumisest homoseksuaalsusesse, viidates Nobeli rahupreemia laureaadi peapiiskop emeeritus Desmond Tutu sõnadele.

"Eesti kirikute nõukogu ja EELK ametlik seisukoht on, et homoseksuaalsus ei ole kirikus aktsepteeritav, kuna see on patt. Seda öeldes tuginetakse mitmele kirjakohale Piiblis. Ometi ei ole see kõigi vaimulike ega kõigi kristlaste seisukoht," ütles Annika Laats ja lisas: "Viitaksin siin Nobeli rahupreemia laureaadile peapiiskop Desmond Tutule, kes vastas samasugusele küsimusele tõdemusega, et kirikul on siin maailmas teha palju-palju olulisemat kui uurida, kes kellega voodisse läheb. Sealjuures ei alatähtsusta meie kiriku ametliku seisukohaga mittenõustujad Piiblit karvavõrdki. Inimeste tõlgendamis-kriteeriumid on erinevad. Ja meil on igal ühel Jumala ees vabadus mõtelda nende asjade üle selle taipamise valgel, mis meile antud on."

Annika Laats ütles, et Piibel ei ole käsiteldav Koraanina, kus iga must valgel kirja pandud sõna on läbi kõikide aegade muutumatu jumalik tõde. "See, mis on kirjas Piiblis, sisaldab tõde, kuid see ei ole retseptiraamat. Pean oluliselt piibellikumaks kriteeriumi, et meil ei ole õigust lükata tagasi inimesi või arvata neid välja osadusest Jumalaga seetõttu, et nad ühel või teisel moel ei vasta meie ettekujutustele või normidele. Ma ei taha seista ees inimese teel Jumala juurde. Mina, inimene, ei saa olla see, kes teise ees neid uksi suleb."

Risti koguduse õpetaja sõnul on esimeseks kriteeriumiks armastus: "Ja see armastus ei ole pelk emotsioon, vaid see on Jumala olemus. Ning samal ajal on Jumala olemuseks tõde. Seepärast olen ma veendunud, et armastus ja tõde ei ole lahutatavad. Kus on armastus, seal on ka tõde."

Loe Vallo Toometi intervjuud Annika Laatsiga 31. detsembri 2010. a Eesti Päevalehest "Risti koguduse õpetaja Annika Laats: patune inimene on endasse keerdunud inimene"