Sünd - 30. detsember

Ma tean su tegusid! Ennäe, ma avasin su ees ukse, mida ükski ei suuda lukustada.

Kellel kõrv on, see kuulgu, mida Vaim ütleb kogudustele!

Ilmutuse 3:8,13
 
Meie kapi avatud ust ei saa kinni panna.
 
Keegi Kristuse sarnane (1:13) ütles seda nägija Johannesele edasi ütlemiseks kogudusele Väike-Aasias Philadelphias, vennaliku ja õeliku armastuse linnas. „Sul on vähe jõudu, kuid sa oled hoidnud tallel mu sõna ega ole salanud mu nime“ (3:8), lisab Kristus. „Ma tulen varsti. Pea kinni, mis sul on, et ükski sinu pärga ei võtaks“ (3:11).
 
Kui juute sunniti natside poolt kandma kollaseid tähti, kirjutas Etty Hillesum mehest jalgrattal, kes oli uhke oma juudiks olemise üle: „Ta kandis tohutut kuldset tähte, kandes seda võidukalt oma rinnal. Ta oli nii rongkäik kui ka meelevaldus, kui ta nõnda õnnelikult rattal sõitis. Ja see kollane - mulle tuli äkitselt poeetiline nägemus tema üle tõusvast päikesest, nii kiirgav ja naeratav paistis ta“ („Katkestatud elu“ – An Interrupted Life; New York, Simon & Schuster, 1985; lk.134).
 
Täna me kanname uhkusega roosat kolmnurka, mida natsid sundisid kandma homoseksuaale. Ja me kanname seda koos ristiga, teise häbistamiseks mõeldud sümboliga, mille Jumal muutis uhkuse sümboliks. Meil on vähe jõudu, kuid me oleme siiski hoidnud tallel Jumala sõna ega ole salanud Jumala Sõna. Meie kannatlik vastupidavus tasutakse kohaga Jumala templis, ja me kanname Jumala nime ja Kristuse nime (3:12).

Me oleme lesbi-, gei- ja biseksuaalsed kristlased! Tänu Jumalale! Kirikul tuleb sellega harjuda!
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994