Sünd - 25. detsember

Aga ingel ütles neile: "Ärge kartke! Sest vaata, ma kuulutan teile suurt rõõmu, mis saab osaks kogu rahvale, et teile on täna sündinud Taaveti linnas Päästja, kes on Issand Kristus.

Luuka 2:10-11

Inglid ei teinud teatavaks Kristuse sündimist mitte usulisele koosolekule ega kirikukogule, vaid täiesti väljatõugatud inimeste seltskonnale, karjastele, kes valvasid oma karja. Jeesus ise oli ka väljatõugatu, kes sündis laudas vaese teismelise juudi tüdruku lapsena väljaspool abielu. Temast ei pidanud saama preester, vaid puusepp .
 
Kuid vaadates väljastpoolt sisse, taipas ta, mis oli läinud valesti tema rahva vaimulikes otsingutes. Vaimulikkus oli saanud ülemäära seaduslikuks, paindumatuks ja piiravaks. Sellest oli saanud rikaste, võimukate, haritute ja iseteadlike lemmikloom. Jumal oli ära kodustatud.
 
Lesbi-, gei- ja biseksuaalsete kristlaste aastakogunemisel Kirkridge’i retriidikeskuses Pennsylvanias palus üks noor lesbi meid mitte lihtsalt taotleda aktsepteerimist kirikus, vaid kasutada meie peavoolust „väljas“ olemist nii kiriku kui ühiskonna ümber kujundamiseks.
 
Meie sündimine väljatõugatuina võib Kristuse veel üks kord ilmale tuua.

Tee oma Sõna meis lihaks, et me võiksime kutsuda kirikut patukahetsusele.
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994