Sünd - 24. detsember

Usk on loodetava tõelisus, nähtamatute asjade tõendus.

Heebrealastele 11:1

Ülemaaline Ühinenud Metodistide (United Methodists) konverents keeldus kuulamast avalikult geina elavat inimest neljatunnisel debatil, kus nad otsustasid kinnitada oma varasemat seisukohta, et me oleme „püha väärikusega“ inimesed, kuid „homoseksuaalsuse praktiseerimine on vastuolus kristliku õpetusega.“ Kui Maarja ja Joosep oleksid sinna välja ilmunud, oleks Jeesus sündinud parkimismajas!

Viisteist metodistide võrdõiguslaste rühmade esindajat protesteerisid, kõndides konverentsisaalis delegaatide ja juhtiva piiskopi vahel, kandes loosungit, millelt võis lugeda: „Kivid hakkavad kõnelema!“ See oli vihje Jeesuse ütlusele, et kui ka tema jüngrid sunnitakse vaikima, hakkavad isegi kivid Jeruusalemmas, võib-olla koguni tempel ise, kõnelema. Aeg-ajalt tõsteti debati ajal loosungit üles ja külaliste rõdudelt kostis sadade toetajate jalgade trampimisest tekkivat kõminat.

Mõned nädalad enne oma surma andis mu isa mulle õnnistuse, see juhtus pärast seda, kui olime oma konfessioonis saanud samasuguse kaotuse osalisteks. Ta ütles: „Järgmine kord, kui te lähete tuuleveskit kallutama, loodan ma, et see kukub ümber.“ Kuigi ta teadis, et tema silmad seda ei näe, oli ta kindel, et me võidame.

Ja nii oleme ka meie.

Hoia meid usu puudumise eest, Sa Kindel Linn!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994