Sünd - 19. detsember

„Tõesti, ma ütlen teile, inimlastele antakse andeks kõik patud ja pühaduseteotused, kuidas nad iganes ka oleksid teotanud, kes aga peaks teotama Püha Vaimu, sellele ei ole andeksandmist iialgi, vaid ta on süüdi igaveses patus!" Nad ju ütlesid: "Tal on rüve vaim!"

Markuse 3:28-30

Jeesus ütles nii, kui tema vastased süüdistasid teda kurjade vaimude väljaajamises Saatana väega. Ja meie võime nii öelda, kui meie vastased tõrjuvad meie täielikku osalemist kirikus. Nad teotavad Püha Vaimu meis, nimetades seda patuseks, rüvedaks või kurjaks.
 
Konservatiivne onu Texases, keda ma kirjeldan raamatus „Ebaharilik kutsumus“ (Uncommon Calling), saades teada, et ma olen gei, avaldas oma tugevat isiklikku toetust nii, et palus mul pidada oma matusetalituse, kui see aeg kätte jõuab. Ma soovisin talle pikka iga öeldes: „Olgu ma ordineeritud selleks ajaks, kui sul on minu teenet vaja!“ Kui ma saatsin talle raamatu, ütles ta, et luges peatumata selle läbi kaanest kaaneni.
 
Kui ta suri, siis mu noorem onupoeg austas mind, soovides, et ma täidaksin tema isa viimse tahte. Ent päev hiljem tema vanem õde, fundamentalistlik publitsist, helistas mulle ja ütles, et ma ei tuleks. Ta teatas kogu oma kristliku „armastusväärsusega“, et ta ei taha, et ma mõtleks, et ta mind ära tõukab. Ta arvas naiivselt, et ta ei haava mind. Tegelikult oli ta ära tõuganud Jumala vaimu minus.
 
Meil tuleb säilitada usku Vaimuga isegi siis, kui teised seda ära tõukavad.
 
Kiitku kristlased sinu Vaimu meis, Püha Jumal. 

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994