Sünd - 18. detsember

Gamaliel ütles Suurkohtu liikmetele: "Iisraeli mehed, olge ettevaatlikud nende inimestega, mida te ka tahate teha! Ja nüüd ma ütlen teile: Jätke need inimesed rahule ja laske neil olla - sest kui see nõu või tegu on inimestest, siis see läheb tühja, aga kui see on Jumalast, ei suuda teie seda hävitada -, et teist ei saaks sõdijaid Jumala enese vastu!"

Apostlite teod 5:35,38-39

Peetrus ja apostlid ajasid raevu oma aja usujuhte, osalt seetõttu, et nad väitsid, et neile on antud Püha Vaim. Usujuhid tahtsid neid tappa, kuid Gamaliel, üks liberaalne vaimulik õpetaja, soovitas olla ettevaatlik öeldes, et kui nende õpetus ei ole Jumalast, siis sureb see välja iseenesest. Kui see liikumine on aga sündinud Vaimust, ei suuda miski seda peatada.

Paneb imestama, miks tänased usujuhid, kes panevad vastu lesbi- ja geiliikumise sünnile, ei võta kuulda Gamalieli nõuannet. Isegi kui nad ei usalda meid, kas nad usaldavad Jumalat? Võimalik, et nad tunnevad, et see on Pühast Vaimust ning see teebki neid ebakindlaks.

Nelipühade teenistusel lesbide ja geimeeste vaimulikku teenimist pühitsedes laulsime Jim Manley laulu „Vaim.“ See oli üheltpoolt palvesoov ja teisalt usu kinnitus. „Vaim, leebuse vaim, puhu läbi kõrbe, kutsuv ja vaba.“

Vaim, puhu läbi kirikukohtute ja -nõukogude kõrbe, sest vabadus on tulemas.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994