Sünd - 17. detsember

"Näe, sealt tuleb see unenägude sepitseja! Tulgem nüüd, tapkem ta ära, visakem ta mõnda kaevu ja öelgem, et kuri loom sõi tema ära! Siis saame näha, mis ta unenäod tähendavad!

1. Moosese 37:19-20

Joosep oli enesekindel ja parandamatu unistaja. Kadedana Jumalalt talle osaks saanud armu pärast pidasid tema vennad plaani teda tappa, kuid Ruuben soovitas visata ta kuiva kaevu. Seejärel müüsid nad Joosepi mööduvatele orjakaupmeestele, kes olid teel Egiptusse.
 
Me oleme enesekindlad ja parandamatud unistajad enesekindlate lesbide ja gei meestena, kes unistavad täielikest õigustest. Meie vennad ja õed kirikutes, kes on kadedad armu pärast, millega Jumal on meid õnnistanud, võivad tahta lahti saada neist meie hulgas, kes kiriku rahu rikuvad. Ruubenid aga pakuvad kirikule tsiviliseeritumat alternatiivi. Allan Boesak Lõuna-Aafrikast on nimetanud seda „Ruubeni võimaluseks.“ See on unistajate panemine kuivadesse kaevudesse – kappidesse – kus nad nähtamatult roiduvad.
 
Joosepi vennad teadsid vähe sellest, mis rolli nad olid teadmatult mänginud Jumala kavades. Egiptuses said ju Joosepi unenäod tõeks ja viimaks päästis ta oma pere ikalduse käest.
 
Meie unistused saavad ka tõeks ja me päästame oma usuperekonna unistuste põua käest.
 
Saada rohkem unistajaid, et sinu kirikud võiksid saada täis unistusi! 
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994