Sünd - 14. detsember

Mul on teile veel palju öelda, aga teie ei suuda seda praegu taluda. Aga kui tema, Tõe Vaim, tuleb, juhib ta teid kogu tõesse, sest tema ei räägi iseenesest, vaid ta räägib, mida kuuleb, ja ta kuulutab teile tulevasi asju.

Johannese 16:12-13

Ma tabasin hetke Jumala tulevikust osaledes kahe naise vahelise pühalike tõotuste andmise talitusel. Sally on psühhoterapeut ja Cindy on vaimulik, kes on avalikult lesbina ordineeritud Ühinenud Kristuse Kirikus (UCC - United Church of Christ).
 
Lihtsat tseremooniat juhatas naisvaimulik Sally presbüterlikust kirikust, kuid enamus külalistest oli UCC-st, kus nad mõlemad käivad jumalateenistustel. Nende aiamurule puude varju kokku tulnud olid kõige tähelepanuväärsemad oma tähelepandamatuses. Sõbrad igas vanuses, kõigist rassidest ja erinevate võimete ning seksuaalsusega olid segamini ja said üheks osaduses, mis oli enam kui ühine söömaaeg. UCC vaimulik tutvustas end mulle meelt muutnud geide ordineerimise vastasena.
 
Kui ansambel mängis Pachelbeli kaanonit, valati šampanjat „õnnistamiste“ peale, milleks olid improviseeritud Cindy ja Sally sõnad teineteisele, samuti meie spontaansed kinnitussõnad. Väike latino tüdruk ütles lõputoosti.
 
Jeesusel olid oma õnnistussõnad sellele paarile, kuid ta ei saanud neid enda nimel öelda. Nii juhatas Vaim meid kinnitama tõde, mida paljud jüngrid ikka veel ei suuda kuulda.

Vaim, õnnista meid pühitsetud suhete ellu toomisel. 

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994