Sünd - 13. detsember

Aga Jeesus ütles neile, et kusagil ei austata prohvetit vähem kui ta oma kodukohas ja oma sugulaste juures ja oma majas.

Markuse 6:4
 
Külastades ühe väikese linna Metropolitan Community Church (valdavalt gei ja lesbi liikmeskonnaga kiriku) vaimulikku, jagasin tema kannatust olla prohvet ilma auta. Usuvaenulikkuse tõttu ei kaasanud teised gei ja lesbi juhid tema kirikut kogukonna üritustele. Ja kuigi ta oli linnapea inimõiguste komitee liige, läks linnarahvas oma juhte tunnustades temast mööda. Tema kogudus oli talle palka võlgu ja ta kahtles oma aususes teise töökoha võtmise pärast.
 
Aastaid hiljem tundsin jälle talle kaasa, kui ta oli üks esimesi, kellel diagnoositi AIDS ja tema kirik alul tundus kõhklevat aitamisel. Nüüd, pikaaegse vastupidajana, on ta pälvinud tunnustuse AIDS-i alal teenimise eest.
 
Jeesus, kes  pani imeks nende uskmatust“ (6:6), sai teha vähe oma linnarahva teenimiseks, sest nad „said pahaseks ta peale“ (6:3). Paljud meist tunnevad end samuti, nii meie kogukonnas kui ka meie kirikus.
 
Prohvetid on sageli märkamatud ämmaemandad Vaimu sünnituse juures.
 
Õnnista oma prohveteid, ka siis kui meie seda ei tee.
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994