Sünd - 08. detsember

Nii nagu inimene, kes reisis võõrsile ja jättis oma maja, andes sulastele meelevalla, igaühele tema töö, ja uksehoidjal käskides valvata, nõnda valvake nüüd, sest te ei tea, millal majaisand tuleb.

Markuse 13:35

Sõites liftis koos tulevaste Princetoni seminari üliõpilastega kuulsin kedagi ütlevat: „Mõtle vaid, kui Jeesus nüüd kohe tuleks, siis me lendaksime kõik läbi lifti lae!“ See oli üks põhjustest, miks ma läksin Yale’i.

Jeesuse sündimine meenutab meile, et Jumala tulek meie maailma on harva nii dramaatiline. Vaatamata tema sündimist ümbritsevatele fantastilistele lugudele on tõsi, et tema tulek meie maailma läks korda vaid vähestele inimestele ja väga vähesed üldse märkasid seda. Maarja ja Joosep ei suutnud leida isegi tuba öömajas.

Jeesus võrdles Jumala sisenemist majaisanda reisilt naasmisega. Kuid see on metafoor Isandast, kes tegelikult pole kunagi maailmast lahkunud. Nagu Aabraham, Saara ja Lott võõrustasid enese teadmata ingleid, nagu Emmause teelised kutsusid Jeesust teda tundmata õhtusöögile, nii aitab usk meil näha, et Jumal naaseb iga päev Jumala kotta – meie kogukonda, meie kirikusse, meie koju. Jumal naaseb võõras inimeses, kes otsib abi lesbi- ja geikogukonna keskusest. Jumal naaseb lesbides ja geides, kes tulevad koju kirikusse. Jumal naaseb meie kallimas koju pärast pingutavat päeva tööl.

Kas me oleme valmis?

Aita meid püsida ärkvel, valmis sind vastu võtma, meie kodu Isand.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994