Sünd - 07. detsember

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Sest te teate täpselt, et Issanda päev tuleb just nii nagu varas öösel. Kui öeldakse: "Nüüd on rahu ja kindel olek", siis langeb äkiline hukatus nende peale nagu sünnitusvalud lapseootel naise peale, ja nad ei pääse pakku.

1. Tessalooniklastele 5:2-3
 
Kui ma üles kasvasin, kasutas mu pere igapäevasteks palvusteks raamatut, mis Ilmutuse raamatu põhjal maalis jubeda pildi lõpuaegadest. Teadmata põhjust tundsin ma sel perioodil end väga närvilise ja ärevana.
 
Kurvaks tegeva kommentaarina ameerika kristluse kohta on bestselleriks teine samalaadne raamat - Hal Lindsay „Kadunud suurepärane planeet Maa.“ Enamus piibliteadlasi tunnistavad, et Ilmutuse raamatu autor, nagu enamus prohveteid, ei ennustanud tulevikku, vaid kirjeldas olevikku.
 
Mõned Jehoova päeva ette kuulutavad kirjakohad piiblis on halvaendelised nagu needki sõnad Pauluselt, kes siin kajana kordab Jeesust. Jumal aga ei taha meid hirmutada uskuma, erinevalt kohutamistaktikatest, mida meie vastu on kasutanud mõned kristlased. Jumal tahab meid armastada uskuma, nii et me võiksime jagada kindlustunnet, mida pakub Paulus salmides, mis järgnevad: „Sest Jumal ei ole meid asetanud viha alla, vaid pääste saamiseks meie Issanda Jeesuse Kristuse läbi.“ (5:9)
 
Sa oled teinud meid „valguse lasteks ja päeva lasteks“ (5:5), seega pole meil vaja muretseda öiste varaste pärast.
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994