Riiklus - 27. november

Õndsad on rahutegijad, sest neid hüütakse Jumala lasteks.

Matteuse 5,9

 

Jeesus õnnistas rahutegijaid kui Jumala lapsi. Olla Jumala laps tähendas kanda endas Jumala olemust. Rahutegijad kannavad endas Jumala olemust. Jumal on rahutegija.

Me ei teaks, et Jumal on rahutegija, kui me loeks Piiblit kriitikavabalt või uuriks kiriku ajalugu ilma vaimuliku läbinägemisvõimeta. Alates valitud rahva lahingutest Tõotatud Maa vallutamisel kuni kristlike ristisõdijate „pühade“ sõdadeni võib Jumalat mõista pigem sõja- kui rahutegijana. Inimsugu aga on sageli nimetanud oma vägivalda Jumala tahteks.

Seepärast ongi kristlastel parem usaldada Jumala Sõna – Jeesust Kristust – tõlgendades Jumala sõnu – Piiblit. Jeesus Kristus on võti nii pühakirja kui Jumala mõistmiseks. Jeesuse „mõõk“ oli tema kuulutus Jumala riigist. Jeesuse „strateegia“ oli tema tervendav puudutus. Jeesuse „salarelv“ oli rist. Tema ülesäratamine Jumala poolt kinnitas tema valikut veenmise kasuks sunduse asemel.

Jumala riik ei ole midagi, mida saaks võtta jõuga. See on nagu liblikas, mis tuleb välja kookonist: me ei saa protsessi turvaliselt kiirendada, kuid me võime luua rahumeelse keskkonna, milles see võib sirutada välja oma tiivad ja tõusta lendu.

Õnnista meid rahutegijateks, et me oleksime sinu lapsed, Jumal.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994