Riiklus - 26. november

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Ja tema mõistab kohut
paljude rahvaste vahel
ning noomib vägevaid paganaid
kaugete maadeni.
Siis nad taovad oma mõõgad sahkadeks
ja piigid sirpideks;
rahvas ei tõsta mõõka rahva vastu
ja nad ei õpi enam sõdima.

Miika 4:3

Nii nagu Jehoova seab omalt poolt vikerkaare pärast veeuputust kuulutama rahu, nii kuulutab rahu ka Jumala riik. Vaenu vood vaibuvad ja vahendid, mida kasutati hävituse relvadeks, võetakse käiku õigluse tööriistadena. Rahvastel tuleb panna oma majandus teenima rahumeelset oikumenet, mis kreeka keeles tähendab maailma.

Rahutegijad on väitnud, et valmistumine rahuks võib ära hoida sõja. Selle asemel, et õppida sõjapidamist, tasub pigem õppida rahu tegemist õiglusega. See annab meile vähemalt erineva nägemuse, millest lähtudes tegutseda.

Ma mõtlen, kas lesbi- ja geikristlased on valmis rahuks, mis järgneb meie võitlusele aktsepteerimise eest. Kui kergesti suudame lahti öelda oma kaitsehoiakust avatud ja toetavas koguduses? Kas meie kibestumine takistab meil rahu viljadest rõõmu tundmist kultuuris, mis tagab meie kodanikuõigused? Kas rahu, mille saavutame, takistab meid seismast teiste rahu ja õigluse eest?

Tule, lase meid minna Jumala mäele, et Jumal õpetaks meile oma teid ja et võiksime käia tema radu.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994