Riiklus - 25. november

Aga olge sõna tegijad ja mitte üksnes kuuljad, pettes iseendid. Nõnda on ka usuga: kui sel ei ole tegusid, siis on see iseenesest surnud.

Jaakobuse 1:22, 2:17

Paljud meist on üles kasvanud arusaamisega, et uskumine on see, mis loeb. Kui me võtsime vastu Jeesuse ehk uskusime temasse, päästis see meid. Usk aga on palju enam kui intellektuaalne nõusolek. See on ka tegevus.

Saades täiskasvanuiks lesbide ja geidena taipasime, et armastus oli määrav. Armastus oli see, mis aitas meil aktsepteerida oma seksuaalsust kui Jumala andi. Kuid armastus on palju enam kui emotsionaalne nõusolek. See on ka tegevus.

Armastusel ilma tõestuseta pole usaldusväärsust. Nii on ka usuga. Usul ilma tegudeta pole elu Jaakobuse jaoks, nii nagu armastusel ilma tegudeta pole elu meie jaoks.

Jaakobus ütleb, et kui me ei tee, mida me ütleme uskuvat, minetame oma identiteedi. 1955. aasta Montgomery afroameeriklaste bussiboikoti ajal Alabamas ütles üks eakas vanaema, kui temalt küsiti, kas ta pole väsinud jala käimisest bussiga sõitmise asemel: „Varem oli mu hing väsinud, kuid mu jalad puhkasid; nüüd mu jalad on väsinud, kuid mu hing puhanud.“ Tegutsemine oma uskumuste järgi andis tema hingele rahu - nagu ka meile.

Aita mul tegutseda oma sõna järgi nii, et see oleks hea minu hingele.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994