Riiklus - 22. november

Ent mina olen teie seas nõnda nagu see, kes teenib.

Luuka 22:27

Ronnie oli minu esimene eakaaslane, kelle surmast ma kuulsin. Surm oli midagi, mis juhtus vanade inimestega, mitte kolmanda klassi õpilasega. Ronnie süda oli sõna otseses mõttes liiga suur. Ööl enne vajalikku südameoperatsiooni näitas ta, et tema südame suurus oli enam kui füüsiline. Teine laps tema osakonnas kartis hapnikutelki, milles ta pidi magama. Ronnie heitis tema voodisse, näitamaks, et pole vaja midagi karta.

Ronnie suri järgmisel päeval pärast operatsiooni, mis oli tollal väga haruldane ja eksperimentaalne.

Üks sõber sai teada, et ta on HIV-positiivne. Roni süda on suur piltlikus tähenduses. Kui ta sõbral tekkis aastaid tagasi AIDS, ei suutnud ta teda hüljata ja jätkas temaga intiimset armastust.

Ma kuulsin ühe lugupeetud psühhoterapeudi üldistust selle kohta, et naistel peavad olema asjad hästi enne seksi, kuid mehed kasutavad seksi, et teha asju heaks. Mind ei üllata, et geimehed heidavad voodisse, et teha asju paremaks, isegi AIDS-i. Nii ka Ron.

Vahel kurvastab mind sügavalt, et võrreldes Ronniet ja Roni näeb kirik ainult esimest kui „süütut“. Siiski jagavad nii Ronnie kui Ron sama eluohtlikku seisundit: südame suurust.

Nii ka Jeesus.

Õnnista mind südame suurusega teiste teenimiseks!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994