Riiklus - 21. november

Siis Jeesus kõneles rahvale ja oma jüngritele: … Nad armastavad esimesi kohti võõruspidudel ja esimesi istmeid sünagoogides ja teretamisi turgudel ja seda, et inimesed hüüaksid neid rabiks. … Aga häda teile, … te silmakirjatsejad, et te lukustate taevariigi inimeste eest! Ise te ei lähe sinna sisse ega lase sisse ka neid, kes tahaksid minna.

Matteuse 23:1,6-7,13

Tähelepanuväärselt esinduslik kogu HIV-i nakatunud inimesi kogunes Detroidi lähedal retriidile: mustad, valged, heterod, geid, biseksuaalsed, naised, mehed, sümptomiteta ja väga haiged. Koos nendega tuli pereliikmeid, meditsiini- ja sotsiaaltöötajaid ning vaimulikke. Pingutus, mida paljud tegid osa võtmiseks, paneks häbenema neid meie hulgas, kes lasevad mööda taolised vaimulikud võimalused lihtsalt selle pärast, et need pole piisavalt mugavad.

Vaim liikus meie seas, rebides maha tõkkeid, mis tekivad inimeste vahel rassi, soo, seksuaalsuse ning jah, ka religiooni tõttu. Üks osavõtja tunnistas, et ta polnud valmis kõigiks jumala-juttudeks retriidil, kuid ta tuli armulauale esimest korda üle kahekümne aasta!

Ta ei teadnud, et ühe üritust toetava kiriku valitsus soovis tungivalt oma vaimulikku armulauda seadma hoolimata sellest, et kohal oli palju vaimulikke. See mees tuhises sisse veidi enne teenistust, pühitses armulauda võltsil toonil ja lahkus meiega armulaua osaduses olemata. Mul käis peast läbi mõte, et retriidil osalejad olid juba osaduses, mida see vaimulik ei pakkunud ega ise nautinud.

Tänu Sulle, Jumal, sinu riigi eest, milles pole teesklust!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994