Riiklus - 20. november

Ja kutsudes oma jüngrid enese juurde, ütles Jeesus neile: "Tõesti, ma ütlen teile, see vaene lesknaine pani rohkem kui kõik, kes panevad aardekirstu, sest nemad panid oma küllusest, tema pani aga kehvusest kõik, mis tal oli, kogu oma elatise."

Markuse 12:43-44

Igaüks, kes on reisinud pöidlaküüdiga, teab, et kõige sagedamini võtavad auto peale just odavamate autode juhid. Uuringud näitavad, et keskklass annetab rikastega võrreldes proportsionaalselt rohkem heategevuseks. Jeesus tegi oma annetajate uuringut templi aardekirstu juures ja järeldas, et lesknaine, kes pani sinna oma viimase penni, oli heldem kui kõik teised.

Tundub, et need, kes on kõige lähemal kogemusele, aitavad kõige suurema tõenäosusega: autojuht, kes on vaid sammu kaugusel hääletajast, keskklass, kes on vaid sammu võrra väljas vaesusest; lesknaine, kes on tänu oma usule vaid ühe sammu eemal täielikust viletsusest.

Naised on meie ürituse suuremad toetajad kui mehed. Ilmselt seetõttu, et naised on vaid sammu kaugusel meie kogemusest. Meie kultuur võtab neilt sõnaõiguse nende soo tõttu nagu meilt seksuaalsuse pärast.

Feminismi omaks võtmine pole ainult lesbide asi. See on meile kõigile sobiv vaimulik side.

Tanu Sulle, Jumal, naiste eest, kes teavad ja leevendavad meie kannatusi!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994