Riiklus - 18. november

Mu vennad, ärgu olgu teie usk meie kirkuse Issandasse Jeesusesse Kristusesse ühendatud vahetegemisega inimeste vahel!

Jaakobuse 2:1

Üks Mel Gibsoni välimusega tüüp tuli pühapäeval jumalateenistusele ja mõned mehed komistasid väljudes üksteise otsa, et minna talle „tere“ ütlema ja olla sõbralik. Teised külalised jäid suhteliselt märkamata ja tervitamata.

Jaakobuse kiri hoiatas erapoolikuse eest koguduses rikkuse ja vaesuse suhtes. „Kuulge, mu armsad vennad, eks ole Jumal selle maailma vaesed valinud saama usu läbi rikasteks ja pärima kuningriiki, mille ta on tõotanud neile, kes teda armastavad?“ ütleb kiri (2:5), näidates osalt ka seda, et nii ei tule midagi välja põhimõttest "armasta(da) oma ligimest nagu iseennast!" (2:8).

USA rahvuslikul kristlike naiste kogunemisel toimus seminar teemal „Kaasav kirik“ ja kõikide osavõtjate sõnul soovisid nad, et nende kogudused oleksid avatud kõikidele. Kuid pärast täpsustavaid küsimusi selgus, et nad nimetasid rohkem kui nelikümmend inimtüüpi, keda nad ei sooviks näha istumas endi kõrval kirikupingis.

Üks homoseksuaalne ja aidsi põdev võõras muutis Iowa koguduse, paludes neil tema pärast iga nädal palvetada. Ta istus koguduseliikmete kõrval, kes poleks võib-olla ise valinud istekohta tema kõrvale, nõnda laastatud haiguse poolt. Kunagine piirkonna postiljon – nüüd teenimas sõnumikandjana kaasavast jumalariigist.

Vaim, innusta meid tervitama üksteist, nagu meiegi sooviksime olla tervitatud.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994