Riiklus - 16. november

Jeesus lausus aga talle: "Tütar, sinu usk on su päästnud, mine rahuga ja ole terve oma vaevast!"

Markuse 5:34

Jeesuse kuningriigi rõõmusõnumi kuulutamine käib „tervendades haigeid ja vigaseid rahva seas“ (Mt 4:23). Ja seitsmekümnele jüngrile, kelle ta saatis kuulutama evangeeliumi kõikjal külades, ütles Jeesus: „Ja tehke terveks sealsed haiged ja öelge neile: „Jumala riik on teie lähedal!““ (Luuka 10:9).

Naine, kes oli põdenud kaksteist aastat veritõbe, puudutas Jeesust rahvahulga seas ning ta paranes üknes usust sellesse, et tema kuue puudutus tervendab. Keegi on tõlgendanud järgnevat väikse improviseeritud tänavateatrina. Jeesus küsis: „Kes puudutas mu rõivaid?“ Jüngrid üllatusid selle küsimuse peale, sest paljud puudutasid Jeesust tihedas rahvamassis. Jeesuse soov oli tuua esile just seda naist rahva hulgast kui uskumise eeskuju.

Veritõbine naine riskis rabi muutmisega ebapuhtaks oma puudutuse läbi, sest rituaalses mõttes oli naine ebapuhas. Niisiis tuli ta ligi, värisedes ise hirmust. Jeesus aga kinnitas avalikult tema usku. Usk vabastas ta rituaalsest ebapuhtusest ja hüljatusest.

Keegi meist ei saa muuta Jeesust ebapuhtaks oma puudutusega. Küll aga saab Jeesus kasutada meie usku, et tervendada nii meid kui ka ühiskonda, kes meid hülgab.

Paranda meie haigused, Kristus Jeesus, läbi meie ustava puudutuse.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994