Riiklus - 10. november

Jumal läkitas oma ingli ja päästis oma sulased, kes lootsid tema peale ja astusid üle kuninga käsust. Nad andsid pigem ära oma ihu, kui et teenida ja kummardada mõnda muud jumalat peale nende oma Jumala!

Taanieli 3:28

Kuningas Nebukadnetsar ütles ütles need sõnad, kui nägi, et Sadrak, Meesak ja Abednego jäid ellu pärast tulikuuma ahju heitmist tema enda käsul, sest nad olid keeldunud kummardamast tema ebajumalat.

Jumala seadus on kõrgem, kui inimlik seadus. On aegu, mil me heidame oma ihud tulejoonele võitluses ebaõigluse vastu. Me keeldume kummardamast heteroseksuaalsuse jumalat, hoolimata sellest, mida nõuavad „kuningad“.

California kuberner pani veto geiõiguste seadusele, mis osariigi parlament oli vastu võtnud. See oli toimunud ka varem tema eelkäija ajal. Sel korral aga oli kuberner valimiskampaania ajal väljendanud oma toetust meie kogukonnale ja me tundsime end reedetuna.

Me läksime üle kogu osariigi tänavatele oma viha väljendama. Kuberner oli sel õhtul Los Angelesi’s õhtusöögil. Ma ühinesin tuhandete inimestega, kes marssisid Lääne Hollywoodist õhtusöögipaika maakonna kunstimuuseumis. Me skandeerisime: „Me oleme siin, me oleme lillad, me oleme ime-tore-dad. Harju sellega!“ Meil oli kohutavalt hea tunne.

Kuberner pani seadusele veto, sest ta arvas, et see teeb ärile halba. Kui teine geiõiguste seadus järgmisel aastal vastu võeti, ei kummardanud ta enam ärijumala ette, kui tal oli teine võimalus seadusele alla kirjutada.

Õigluse Jumal, õnnista meie vihast vastupanu ebaõiglusele.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994