Riiklus - 09. november

"Maa, mille me läbi käisime, et seda uurida, on väga hea maa Kui Issandal on meist hea meel, siis ta viib meid sellele maale ja annab selle meile, maa, mis piima ja mett voolab. Ärge ainult pange vastu Issandale ja ärge kartke maa rahvast, …nende kaitsja on nad maha jätnud…"

4. Moosese 14:7-9

Kuna Iisraeli lapsed lükkasid tagasi selle Joosua ja Kaalebi optimistliku ettekuulutuse, mõisteti nad rändama kõrbes, kuni nende vanem põlv suri. Need meie seas, kes ei suuda uskuda ja järgida meie ustavalt optimistlikke juhte, kannatavad sama saatust.

Setsmekümnendate alguses kirjutas lesbiaktivist Sally Gerhard artikli, milles ta ühines feministide väitega, et kiriku patriarhaalse hierarhia on „nende kaitsja maha jätnud“ ja kutsus optimistlikult kollektiivsele, ühisele otsustamisele. Jumalat tajutakse osaduses teistega. Kindlasti vajab Jumalariik iga kodanikku terviklikkuse saavutamiseks.

Kui kõik jõuetud kirikus ühineksid, saaks meist enamus: naised, erineva nahavärvi ja puuetega inimesed, lesbid, geid, bi- ja transseksuaalid. Kui Jumalal on meist hea meel, toob ta meid maale, mis piima ja mett voolab, vabana kartusest.

Me usaldame Sind, meie ühise jõu allikas.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994