Riiklus - 08. november

Sest te ei ole saanud orjuse vaimu, et peaksite jälle kartma, vaid te olete saanud lapseõiguse Vaimu, kelles me hüüame: "Abba! Isa!" Seesama Vaim tunnistab koos meie vaimuga, et me oleme Jumala lapsed. Kui me oleme aga lapsed, siis oleme ka pärijad, nii Jumala pärijad kui Kristuse kaaspärijad; ning kui me koos temaga kannatame, siis meid ka koos temaga kirgastatakse.

Roomlastele 8:15-17

Nagu tänased kristlased nii olid ka varakristlased väga kindlad väljendades oma vaimulikke seisukohti. Kirjas roomlastele meenutab Paulus neile, et nad ei ole enam orjad, kellele öeldakse, mida teha. Nad on pigem Jumala poolt omaks tunnistatud lapsed.

Paljudel meist on kindlad seisukohad selles, kuidas end kristlastena seksuaalselt väljendada. Paljud meist on vastuolulised, eeldades kallimalt või sõpradelt või juhtidelt seda, mida nad endalt ei nõua. Teised meie hulgas on piinavalt järjekindlad nõudes kõigilt teistelt seda, mis meile on hea või koguni seda, mis me mõtleme, et võiks meile hea olla.

Me võiksime oma käitumise üle vaadata kasvava teadlikkuse valguses sellest, et need, kellega me suhtleme, on Jumala lapsed. Kuid me ei tohi lasta end orjastada neil, teevad oma moraalsetest seisukohtadest lõpliku tõe.

Üks naine hoolitses ustavalt oma kallima eest, kes oli õnnetuse tõttu jäänud üle keha halvatuks. Viimaks kurvastas ta, et tema kristlik pühendumus mõistis teda seksita tulevikku. Vaimulikuga nõu pidades otsustas ta lubada endale seksuaalsuhet „piiratud partneriga“. Nüüd tunneb ta end olevat palju parem hoolekandja oma esmasele partnerile.

Kui me elaksime „orjuse vaimus“, siis meie „isandad“ võiks kanda täit vastutust meie eest. Elades Jumala lastena me aga võtame vastutuse enda peale.

Vabasta meid nii libertiinlike kui ka legalistlike impulsside orjusest.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994