Riiklus - 07. november

Ja Eesav vastas: "Vaata, mina ju suren niikuinii, milleks mulle siis veel esmasünniõigus!“

1. Moosese 25:32

Jaakob pettis välja oma vennalt Eesavilt tema esmasünniõiguse. Eesav oli näljane ja Jaakob pakkus talle leiba ning läätseleent vahetuseks tema esimesena sündimisest tulenevale pärimisõigusele.

Vahetevahel kutsutakse mind prostitutsiooni pärast kinni võetud poiste varjupaikadesse vastama nende küsimustele Jumala kohta. Olles ellu jäänud tänavatel heidikute ja ärajooksikutena, on nad elanud hetkele. Neil on raske jääda paika ja käia koolis väga kaugena tunduva kooli lõputunnistuse ja tulevase töökoha näol tuleva tasu nimel. Üks noor mees raiskas ära kõik oma säästud, et rentida limusiin ja sõita koos sõpradega geiteismelise tantsupeole.

Teises varjupaigas, mille meie kirik asutas naisprostituutide jaoks, ütles üks tööl käima hakanud lesbinaine, et ta ei suutnud vaadata oma esimest palgasummat. „Ma teenisin sama palju ühe ööga,“ ütles ta mulle. Lõpuks võttis ta selle raha siiski vastu, öeldes: „Lihtsalt on asju, mis on palju tähtsamad.“

Meie inimväärikuse esmasünniõigus on liiga tähtis selleks, et seda välja vahetada ükskõik mille vastu, mille järgi meil on nälg siin elus. Meile pärandatud Jumalariik on liiga hinnaline vahetamiseks millegi vähem väärtuslikuma vastu. Ja meie pikaajalise visiooni arvel ei tohiks teha mingeid mööndusi lühiajaliste saavutuste nimel kirikus või ühiskonnas.

Me pärime Sinu riigi kodanikena oma esmasünniõiguse!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994