Riiklus - 06. november

Sellest ajast peale hakkas Jeesus kuulutama: "Parandage meelt, sest taevariik on lähedal!"

Jeesus rändas läbi kogu Galilea, õpetades nende sünagoogides ja jutlustades evangeeliumi Kuningriigist ning tervendades haigeid ja vigaseid rahva seas.

Matteuse 4:17,23

Lesbidele ja geidele kiriku avamist käsitlevas töötoas osalenud vaimulik nentis: "Alles hiljuti me mõistsime hukka homoseksuaalsust oma kantslitest. Nüüd me oleme jõudmas avalduseni, mis seda heaks kiidab. Kus on patukahetsus?" Teiste sõnadega, kas tuleks selgitada, miks kirik esmalt oma pattu avalikult ei kahetse?

Jeesus pidas patukahetsust Jumalariiki pääsemise eeltingimuseks. Õigluse, rahu ja armastuse riik on siinsamas, kuid selle vastu võtmiseks on vaja pöördumise kogemust. Inimesed ei saa jätkata oma elu vanaviisi, kui nad tahavad saada Jumalariigi kodanikeks.

Me kahetseme oma homofoobiat, võttes vastu rõõmusõnumit oma kodakondsusest. Meid kutsutakse ka kuulutama rõõmusõnumit, mis teistelgi aitab oma homofoobiat kahetseda.

Samas kuuleme teisi, kes meid patukahetsusele kutsuvad: haiget saanud kallim, solvatud sõber, soovimatu võõras, tõrjutud inimrühm. Jumalariigi vastu võtmine on ülesanne kogu eluks.

Aita mul kahetseda oma pattu ja vastu võtta ning kuulutada sinu valitsust, Kõigeväeline Jumal.

 

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994