Riiklus - 03. november

Anna seepärast oma sulasele sõnakuulelik süda, et ta võiks su rahvale kohut mõista ning vahet teha hea ja kurja vahel; sest kes suudaks muidu kohut mõista sellele sinu suurele rahvale?

1. Kuningate 3:9

Kuningas Saalomon palus tarkust, et teha vahet hea ja kurja vahel oma rahvast valitsedes. Demokraatia tingimustes võiks see olla iga kodaniku palve.

Me ütleme, et seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest. Asjatundmatus ükskõik mis küsimuses pole samuti mingi vabandus. Meil tuleks olla „arukad nagu maod“ (Matteuse 10:16), võtta aega küsimuste ja kandidaatide tundma õppimiseks, et valida oma südametunnistuse järgi. Eriti siis, kui ennasttäis usutegelased tahavad oma kokkumänguga keelata või tühistada meie õigusi, tuleb meil, lesbi- ja geikristlastel, teha selgeks ja teatavaks, mida meie ise neist asjust arvame.

Valimiste päeval Nikaraaguas 1984. aastal kohtasime üht 80aastast naist, kes jooksis meie vaatlejate grupist mööda valimiskasti poole. Tagasi tulles pööras ta oma pöidla üles, uhkelt näidates, et see oli kastetud punase tindi sisse, mis oli valimas käimise märk. Ta ütles, et see oli tema elus esimene kord valimas käia, sest nüüd oli tal ka võimalus tõesti valida.

Meilgi on praegu valimise võimalus ja me võiksime jagada tema innukat pühendumust ise valida.

Anna oma kodakondsetele valimiskasti juures läbinägelikkuse vaimu ja valimise vaimu.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994