Riiklus - 02. november

Jumal, anna oma kohtupidamine kuningale ja oma õigus kuninga pojale!

Psalm 72:1

Kannatlikkusega saab veenda valitsejat ja mahe keel murrab luud.

Õpetussõnad 25:15

 

Riik, mille pärijad oleme, tähendab nii poliitilist tegevust kui ka Kristuse ihu. Me palvetame õigluse eest, kuid kannatliku lobitöö ja läbimõeldud hääletamisega veename võimukandjaid.

Võttes vastu ajalehele Los Angeles Times ühe kristliku geiorganisatsiooni poolt antud auhinda, kutsus ajalehe esindaja auhinnabanketil olijaid üles nii selgelt ja nii jõuliselt kui võimalik käsitlema fundamentalistide poolt üles tõstetud küsimusi Piibli kohta. See annaks meediale nii parema võimaluse esitada tasakaalustatud nägemust kui jahutaks ka sellest tekkivaid kirgesid.

Paljudes (USA) osariikides on seadusandjad, kohtunikud ja advokaadid meeleheitlikult otsinud piibellikke ja kiriklikke eeskujusid geivastaste seaduste tühistamiseks, meie inimõiguste toetamiseks ja abiellumisõiguste eest seismiseks.

See võib olla meie, lesbi- ja geikristlaste ainulaadne poliitiline kutsumus. Varustades meediat ja meie valitud esindajaid korraliku piibliteaduse ja teoloogia argumentidega võime tühjaks teha nende argumendid, kes tahavad kehtestada geivastast „moraali“ Kristuse nimel.

Jumal, anna valitsejatele oma õigus. Lase meil leida oma poliitiline hääl selle teostamiseks.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994